Oferujemy

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

Polecamy

 

 
 
klimatyzatory centrale klimatyzacyjne

Zobacz nasz profil:
 

Piece akumulacyjne

Wolno stojące piece akumulacyjne wykorzystują specjalne cegły magnezytowe, których najważniejszą zaletą jest bardzo duża zdolność do magazynowania energii cieplnej. Ich konstrukcja przewiduje także wykonanie znakomitej izolacji termicznej, dzięki czemu zminimalizowane są straty ciepła, a na zewnątrz urządzenia utrzymywana jest bezpieczna temperatura. W dole urządzenia zlokalizowana jest specjalna komora przeznaczona do mieszania gorącego i zimnego powietrza, skąd ciepło wydostaje się na zewnątrz urządzenia. Na wlocie zimnego powietrza został umieszczony specjalny filtr zatrzymujący pył i kurz, oczyszczający przy okazji powietrze w danym pomieszczeniu. Piece akumulacyjne powinno dobierać się indywidualnie do ogrzewanego obiektu oraz oczekiwań użytkownika w celu ich najbardziej optymalnego wykorzystania. Zastosowanie nowoczesnych elektronicznych termostatów regulujących prędkość wentylatora gwarantuje utrzymanie temperatury zapewniającej użytkownikowi oczekiwany komfort.

Na chwilę obecną wyróżnić można dwa typy produktów o odmiennych sposobach oddawania ciepła, a mianowicie dynamiczne i statyczne.


Piec akumulacyjny dynamiczny

Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie wykorzystujące do rozładowania ciepła specjalny wentylator, w którym cała praca kontrolowana jest przez sterowniki elektroniczne.

Istnieje także możliwość dodatkowego zautomatyzowania pracy pieca akumulacyjnego oraz dostosowania temperatury do wymagań użytkownika. W tym celu do urządzenia podłącza się czujnik pogodowy zamontowany na zewnątrz budynku oraz specjalny regulator pozwalający na ustawienie żądanej temperatury wewnątrz pomieszczenia, a także czasu pracy samego urządzenia. W rezultacie urządzenia odda jedynie tyle ciepła ile będzie niezbędne do zachowania ustawionej temperatury w pomieszczeniu w odniesieniu do warunków panujących na zewnątrz ogrzewanego obiektu.

Jedną z najważniejszych zalet jakimi wyróżniają się te wyroby jest fakt, że w sytuacji, w której podczas jednego cyklu rozładowania nie wykorzystuje się dostępnego ciepła, urządzenie jedynie uzupełnia potrzebną część energii. W rezultacie nagrzanie w nocy jest zdecydowanie krótsze co przynosi znaczną oszczędność w wykorzystaniu energii elektrycznej.

Najczęściej wykorzystuje się dynamiczne piece akumulacyjne do ogrzania dużych pomieszczeń, w których często znajdują się ludzie, czyli np. dla pokojów dziennych, czy też salonów.


Piec akumulacyjny statyczny

Posiada znacznie prostszą konstrukcję i mniej skomplikowane działanie niż urządzenie dynamiczne. Energia cieplna zebrana w urządzeniu przedostaje się do pomieszczenia w sposób naturalny, bez wykorzystania dodatkowych urządzeń.

Rozwiązania statyczne stosowane są zazwyczaj w pomieszczeniach nie wymagających utrzymania konkretnej, wysokiej temperatury, czyli np. dla garażu, czy też przedpokoju. Znaleźć je można także w sypialni gdzie sprawdzają się z uwagi na swoją bardzo cichą pracę.

Sterowanie ilością ciepłego powietrza odbywać się może z wykorzystaniem wewnętrznego regulatora bimetalicznego. Proces ten jest automatyczny i zależy od poziomu rozładowania urządzenia.

Piece akumulacyjne wybierane są z uwagi na prostotę oraz dokładność sterowania, a także niemal całkowitą bezobsługowość. Ich wykorzystanie eliminuje konieczność przygotowania pomieszczenia na przechowywanie opału, brak jest także produktów spalania, dzięki czemu wykorzystanie energii elektrycznej sprzyja ochronie środowiska. Niepotrzebny staje się też komin, w mieszkaniu nie pojawia się sadza, ani nie występują spaliny, co usuwa ryzyko zatrucia szkodliwymi substancjami powstałymi w procesie spalania, podnosząc komfort i bezpieczeństwo mieszkania. Wszystkie te cechy sprawiają, że zyskują one coraz liczniejsze grono użytkowników.

W celu wykorzystania potencjału urządzeń należy w pierwszej kolejności przedstawić Projekt Budowlany doświadczonemu przedsiębiorstwu, które dobierze optymalne parametry urządzeń i przygotuje szczegółowy koszt inwestycji oraz późniejszego użytkowania całego systemu.

Doradztwo, dział realizacji zamówień

tel. 56 655 99 01, kom. 501  027 937;512 449 394

biuro@ogrzewaniebalsa.pl 
Firma Balsa Sławomir Balcer ul. Podgórna 72 87-100 Toruń
2007 © Wszystkie prawa zastrzeżone 

Tworzenie stron www